O NÁS

Firma začala s podnikáním v polygrafických a reklamních službách na začátku roku 1990 bez vstupního kapitálu jako OSVČ. Prvním produktem byla výroba razítek, protože začínající živnostníci potřebovali rychle razítko na úřední jednání a založení bankovního účtu. Dodávky jediného, tehdy ještě státního podniku Znak trvaly velmi dlouho. 

 

Další činností bylo založení sítotiskové tiskárny a následovala externí spolupráce s ofsetovými tiskárnami. Každý, kdo v té době potřeboval razítko, byl i potencionálním zákazníkem na další polygrafické a reklamní služby. Zákazníků bylo hodně. V prvních letech víc jak 10 000 ročně.

 

Problémem byly nebytové prostory. Většina nebytových prostor v Praze patřila podnikům Řempo a Drobné zboží Praha. Tehdy jsem udělal největší chybu ve svém podnikání. Netroufl jsem si na úvěr na pořízení vlastního prostoru k podnikání a řešil jsem to pronájmy. Nemovitosti byly v té době velmi levné. 

 

7 x jsme museli stěhovat hlavní provozovny z důvodu vyšší moci. Vždy to bylo velmi narychlo:

  • U Svatého ducha – restituce – výpověď přes víkend- rychlé stěhování

  • Milady Horákové – drahá rekonstrukce – restituce – výpověď před nastěhováním

  • Malá Chuchle – restituce-stěhování

  • Národní třída – rekonstrukce objektu-stěhování 

  • Karlín – drahá rekonstrukce – povodeň 2002- totální zničení firmy bez náhrady pojišťovnou (povodně byly vyjmuty ze živlu)

  • Na Florenci – drahá rekonstrukce – demolice objektu (dnes Florentina)-rychlé stěhování

  • Vinohradská ulice – drahá rekonstrukce – dosud

 

V roce 1993 jsme založily firmu Ekon Alfa spol. s r.o. Její první činností bylo vydávání inzertního časopisu pro podnikání - Prekon. Vydávání časopisu bylo asi po roce ukončeno a firma se věnovala hlavně polygrafické a reklamní výrobě. Viz produkce a technologie.

 

V současné době jsme dobře vybaveni na tiskové a reklamní služby pro firmy malé a střední velikosti a pro soukromé osoby. Firem s podobnou produkcí jako my je dnes poměrně hodně a proto si velmi vážíme každého zákazníka.

EKON ALFA, spol. s r.o.

Alfa Studio

Vinohradská 1720/102
130 00 Praha 3
IČO: 48588954, DIČ: CZ48588954
Zapsána v OR u MS v Praze, oddíl C, vložka 14075

Po - Pá  8:00 - 17:00
Sobota: zavřeno
Neděle: zavřeno

 

 
mobil: 777 617 894
e-mail: info@alfastudio.cz

© 2020 Ekon Alfa spol. s r. o.